Školení programovacího jazyka R

Pro koho je tento kurz určen

Tento kurz je určen pro všechny zaměstnance FNUSA/FNUSA-ICRC, kteří mají zájem o základní práci s programovacím jazykem R. Ke kurzu není potřebná žádná předchozí zkušenost s tímto programem. Ke kurzu je však nutné dorazit s vlastním notebookem.

Co se v kurzu naučíte

V kurzu Vás naučíme pracovat s programovacím jazykem R v jeho integrovaném vývojovém prostředí RStudio. Hlavním cílem bude porozumět funkcím a vědět, kde si o nich najít informace, a ne je znát nazpaměť. Dozvíte se základní principy programování v jazyce R, jak vytvořit vektory, matice a datové tabulky. Dále se naučíte, jak pracovat s logickými výrazy, množinovými operátory a podmíněnými příkazy.  Součástí kurzu bude i tvorba a úprava grafů se zaměřením na knihovnu ggplot2. V neposlední řadě se dozvíte, jak fungují cykly a jak aplikovat funkci apply a její alternativy.

Kdo Vás kurzem provede

Kurz zajišťuje oddělení Biostatistiky FNUSA-ICRC. Samotným kurzem Vás provedou zkušení statistici tohoto oddělení s několikaletými zkušenostmi s R.

Proč se přihlásit a zúčastnit tohoto kurzu

V rámci kurzu se dozvíte všechen základ pro efektivní práci s tímto programem. Veškeré přehledné materiály navíc dostanete s sebou a můžete se k nim kdykoliv vrátit.

Délka kurzu

Jedná se o 1 lekci o délce 7 hodin (součástí je hodinová přestávka na občerstvení).

Jazyk a místo konání kurzu

Kurz bude probíhat v češtině v areálu FNUSA (konkrétní místo se dozvíte po přihlášení a domluvení termínu)

Cena kurzu pro zájemce mimo FNUSA:

5 160 Kč (bez DPH)

Kdy se kurz koná a jak se přihlásit

Kurz se koná opakovaně a je možné přihlásit se na jakýkoliv volný termín v přihlašovacím formuláři.